Haberler & Duyurular

BUVAKIF MÜTEVELLİ HEYETİ İKİNCİ DEFA BİR ARAYA GELDİ

BUVAKIF MÜTEVELLİ HEYETİ İKİNCİ DEFA BİR ARAYA GELDİ

Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı (BUVAKIF) mütevelli heyeti üyeleri 6 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Rektörlük Binası Konferans Salonunda bir araya geldi.

Vakfın Mütevelli Heyeti üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ikinci mütevelli heyeti toplantısında toplantıya yaklaşık 39 mütevelli heyeti üyesi katıldı. BUVAKIF’ın Boğaziçi Üniversitesi’nin akademik ve kurumsal gelişimine hizmet edecek yatırımları kararlı bir şekilde desteklemesine devam edilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

Toplantıda BUVAKIF’ın mütevelli heyetine 5 yeni üye eklenerek mütevelli heyeti üye sayısı 56’ya yükseltildi, vakfın boş bulunan yedek yönetim kurulu üyeliklerine 2 yeni üye seçildi, yönetim kurulunca hazırlanan bütçe ve çalışma raporları kontrol edilerek oy birliği ile onaylandı. Ayrıca BUVAKIF’ın kısa ve uzun vadeli faaliyet planlarının gözden geçirildi. 

BUVAKIF Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, vakfın bütün faaliyetlerini Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine, öğretim üyelerine ve üniversitenin kendisine katkı sağlamak, üniversitenin dünyada hakettiği saygınlığı elde etmesine yardımcı olmak ve hatta bu değerinin üzerine çıkabilmesini sağlamak için yürüttüğünü belirtti. Dünyadaki bütün iyi üniversitelerin vakıfları olduğunu, bu üniversitelerin vakıflarının katkılarıyla şu an bulundukları konumlara geldiğini ve vakıfların öneminden bahsetti.

Toplantıda konuşma yapan BUVAKIF Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Altunkılıç, “Aşk ve şevk ile hayır işlerine koşturmak çok önemli ve değerlidir. İşbirliği ve dayanışma içerisinde yapılan bağışlar ve yürütülen işlerin asıl amacı Boğaziçi Üniversitesine katma değer sağlamaktır.” dedi. Sayın Altunkılıç aynı zamanda; vakfın hedefinin fikirlerimizin olgunlaştığı, kişiliğimizin oluştuğu, hayata bakışımızın şekillendiği üniversitemize katkı sunmak olduğunu da belirtti.