Haberler & Duyurular

BUVAKIF Mütevelli Heyeti Dördüncü Olağan Toplantısı Gerçekleşti

BUVAKIF Mütevelli Heyeti Dördüncü Olağan Toplantısı Gerçekleşti

Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı (BUVAKIF) Mütevelli Heyeti, dördüncü olağan toplantısını Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Vakıf Mütevelli Heyeti’nden toplam 32 kişi katıldı. Bu önemli toplantıya ev sahipliği yapan Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, katılımcıları sıcak bir şekilde karşıladı.

Toplantıda BUVAKIF mütevelli heyetine iki yeni üyenin eklenmesi oylandı, öneri oy birliği ile kabul edildi, yeni eklenen üyelerle birlikte mütevelli heyeti üye sayısı 62’ye yükseldi. Toplantıda ayrıca yönetim kurulu tarafından hazırlanan bütçe ve çalışma raporları detaylı bir şekilde incelendi ve oy birliği ile onaylandı. BUVAKIF’ın kısa ve uzun vadeli faaliyet planları da gözden geçirilerek gelecek stratejiler üzerinde duruldu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, BUVAKIF’ın önemine ve bugüne kadar yapılan çalışmalara değindi. Prof. Dr. İnci’nin ardından kürsüye gelen Vakıf Müdürü Kerem Baha Apuhan, son iki yılda BUVAKIF tarafından atılan adımları ve gerçekleştirilen projeleri ayrıntılı bir sunumla mütevelli heyetine sundu.

Toplantının bir diğer konuşmacısı Dr. Mustafa Metin Başbay, Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi ile ilgili gelişmeleri ele aldı ve yayınevinin gelecek planlarını paylaştı. Akabinde söz alan Dr. Akif Fidanoğlu, vakfın kız ve erkek yurtlarının inşaat süreçlerindeki son durumu ve teknik detayları mütevelli heyeti ile paylaştı.

Toplantının mali konularına dair sunum, Vakıf Genel Muhasibi Semih Yener tarafından gerçekleştirildi. Semih Yener, YMM ve bağımsız denetim raporlarını sunarak, vakfın mali durumu hakkında heyeti bilgilendirdi ve yapılan mali işlemler hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Toplantı, mütevelli heyeti üyelerinin dilek ve temennilerinin paylaşılmasının ardından Divan Başkanı Bayram Veli Yuvalı’nın kapanış konuşması ile son buldu.