Haberler & Duyurular

2023-2024 Burs Çalışmalarımız

2023-2024 Burs Çalışmalarımız

Vakıf senedine yazıldığı üzere temel gayesi başta Boğaziçi Üniversitesi olmak üzere tüm yükseköğretim kurumları bileşenlerinin ekonomik, sosyal ve kültürel gereksinimleri ile her türlü maddi manevi destek ihtiyaçları olarak belirlenen vakfımız, kurulduğu günden bu yana bu amaca yönelik faaliyetleri içerisinde en önemli kalemi oluşturan burs ödemelerini sürdürmektedir. 

  Bağışçılarımız  tarafından şartlı ve normal bağışlarla finanse edilen burs fonundan 2022-2023 Eğitim Öğretim  yılında  lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 557 öğrenciye 742 adet nakdi gereksinim bursu, ve 50 öğrenciye 250 adet depremzede öğrenci bursu olmak üzere toplamda 992 adet eğitim desteği bursu ödemesi gerçekleştirilmiştir. Gereksinim bursları ve deprem  yardımları kapsamında verilen burs ve desteklerden toplamda 607 öğrenci faydalanmıştır.

Vakfımız tarafından 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 303 öğrenciye 9 ay  müddetle 1250 TL nakdi gereksinim bursu, 500 öğrenciye 9 ay müddetle 800 TL yemek bursu ve 200 öğrenciye 2 ay müddetle 400 TL  kitap bursu ödemesi için bütçe planlaması yapılmış olup eğitim öğretim takvimi doğrultusunda burs ödemeleri yapılmaya devam edilmektedir.

Vakfımız Gereksinim Bursları kapsamında nakdi gereksinim, yemek ve kitap bursu olmak üzere 3 farklı kalemde burs imkanı sağlamaktadır. Burs alacak öğrenciler vakfımız tarafından, Boğaziçi Üniversitesi Burs Ofisine yapılan burs başvuruları üzerinden, Burs Ofisince yapılan incelemeler dikkate alınarak titizlikle değerlendirilmektedir. Vakfımız, öğrencilerin eğitim yolculuklarını desteklemek ve onların potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çalışmaya devam edecektir. Tüm bağışçılarımıza, Türk eğitim hayatına ve Boğaziçi Üniversitesine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyor ve desteklerinin berdevam olmasını temenni ediyoruz.